Amerikietiški batų dydžiai – kaip teisingai juos interpretuoti?

1 min.

Pasaulyje yra naudojamos skirtingos matavimo sistemos. Europoje, išskyrus Angliją, naudojamas XIX-ojo amžiaus viduryje prancūzų sukurtas standartinis batų dydžio matas „Paris point”. Tačiau Lietuvoje dažnai galima rasti ir amerikietiškų dydžių drabužių bei batų. Kaip teisingai juos interpretuoti?

Skirtingos numeracijos ir matavimo sistemos gali tapti nemenku galvosūkiu renkantis batus. Jei ir Jums įdomu, koks yra Jūsų dydžio amerikietiškas atitikmuo, esate tinkamoje vietoje!

Amerikietiški dydžiai – kaip juos interpretuoti?

JAV naudojama matavimo sistema atsirado XIX-ojo amžiaus viduryje. Nors ji buvo sukurta remiantis angliškais linijiniais matavimais, nuo originalo skiriasi tuo, kad skalė prasideda nuo 3 ir 11/12 colių, o ne nuo 4. Pagal paskirtį amerikietiškoji dydžių sistema turėjo būti prancūziškosios ir metrinės sistemų junginys. Joje yra pusinių dydžių, kurių skirtumas yra 4,233 mm, o didžiausias įprastas dydis yra 14.

Amerikietiški moteriškų batų dydžiai

Amerikietiški vyriškų batų dydžiai

Amerikietiški vaikiškų batų dydžiai

Kaip išsirinkti tinkamą batų dydį?

Tinkamai parinktas batų dydis užtikrina patogų avėjimą. Tačiau verta prisiminti, kad skirtingi batų gamintojai gali naudoti skirtingus dydžius. Taigi, į ką dar, be dydžio, turėtume atsižvelgti rinkdamiesi išsvajotus batus?

Moteriški batai su JAV vėliavos simbolika

Pirmasis būdas nustatyti tinkamą batų dydį – išmatuoti mėgstamų batų vidpadžio ilgį ir plotį. Jei pasirinksite šį būdą, nematuokite per daug nudėvėto bato vidpadžio – jis gali būti smarkiai ištampytas ir deformuotas, todėl rezultatas greičiausiai bus klaidinantis.

Jus gali sudominti: Koks yra ryšys tarp pado ilgio ir batų dydžio? Sužinokite, kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu! >>>

Antrasis būdas – ant A4 formato popieriaus lapo apibrėžti pėdos kontūrą ir, kaip ir pirmuoju atveju, išmatuoti kontūro ilgį ir plotį tarp dviejų labiausiai išsikišusių taškų. Žinodami savo pėdos ilgį, galėsite palyginti jį su kiekvieno gamintojo dydžių lentele ir išsirinkti puikiai tinkantį batų dydį.

Eksperto patarimas

Pėda nuolat juda, o dienos bėgyje truputį ištinsta, todėl prie gauto rezultato patariame pridėti apie 0,5 cm. Būtent tiek laisvos vietos batuose reikia, kad jie būtų patogūs.

Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
krepsinio kedai, viking zieminiai batai vaikams, taktiniai batai, rieker batai moterims, moteriski laikrodziai, sportiniai krepsiai, ecco batai, vaikiski zieminiai batai