Bėgimo batai vyrams – kokius pasirinkti? Patikrinkite mūsų patarimus

2 min.
Šiame straipsnyje:

Atrodo, kad bėgimas yra lengviausia sporto šaka pasaulyje – juo gali užsiimti bet kas ir bet kur, o vienintelis reikalingas inventorius – tai bėgimo batai. Tačiau išsirinkti tinkamą modelį gali būti sudėtinga. Kaip pasirinkti tinkamus vyriškus bėgimo batus, kad pasiektumėte gerų rezultatų ir išvengtumėte traumų? Vadovaukitės toliau pateiktais patarimais.

Kokius batus rinktis bėgimui? Vieno teisingo atsakymo į šį klausimą nėra. Viskas priklauso nuo Jūsų pėdos formos ir paviršiaus, kuriuo bėgiosite.

Nepatogūs batai – tai didžiausia bėgiko baimė, todėl rinkdamiesi bėgimo batus visada pirkite šiek tiek didesnius (bet ne per didelius) batus nei tie, kuriuos avite kiekvieną dieną. Patikrinkite, kaip išmatuoti pėdos ilgį, ir prie gauto rezultato pridėkite apie 0,5-1 cm. Kita vertus, jie taip pat neturėtų būti per dideli ar per platūs, nes smukčios nuo kojų.

Internetinėje parduotuvėje eavalyne.lt taikoma 30 dienų grąžinimo garantija, todėl bėgimo batus galite pasimatuoti namuose ir nesijaudinti, kad reikės skirti daugybę laiko paieškoms fizinėse parduotuvėse. Jau žinote, koks dydis jums labiausiai tinka? Puiku! Tačiau tuo viskas nesibaigia…

Svetainėje eavalyne.lt rasite daugybę specializuotų bėgimo batų vyrams su šiuolaikiškais, inovatyviais sprendimais, kurie padės saugiai ir patogiai įveikti bet kokią trasą. Siūlome atkreipti dėmesį į New Balance asortimentą ir įsigyti lengvus, minkštus bei profesionalius bėgimo batus!

Siekiant išsirinkti tinkamus bėgimo batus vyrams, nepakanka žinoti pėdos dydį, taip pat būtina išsiaiškinti, kaip bėgimo metu jos liečiasi su paviršiumi. Kaip tai patikrinti?

  1. Jei žengdami žingsnį ir perkeldami kūno svorį nuo kulno ant pirštų, kulkšnis pasvyra į išorę ir svoris tenka išoriniam pėdos kraštui, vadinasi, Jūsų pėda yra supinuota. Tokiu atveju, bėgikai dažnai skundžiasi čiurnos traumomis ir prastesne amortizacija, todėl idealiai tiks batai su didesne amortizacija ties kulnu ir stabilia viršutine dalimi;
  2. Jei žengdami žingsnį ir perkeldami kūno svorį nuo kulno ant pirštų, kulkšnis pasvyra į vidų ir svoris tenka vidiniam pėdos kraštui, vadinasi, Jūsų pėda yra pronuota. Dažnai tai būna susiję su plokščiapėdyste. Bėgikai dažniausiai patiria kelio, klubo ir stuburo traumas, nes pernelyg didelė pronacija destabilizuoja žingsnį. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis avalynę su kietais stabilizuojančiais elementais vidinėje batų pusėje;
  3. Jei statant pėdą nuo kulno iki pirštų galų pirmiausia apkraunama vidinė pėdos pusė, o paskui kūno svoris tolygiai paskirstomas visai pėdai, vadinasi, Jūsų pėda yra neutrali. Toks judesys bėgimo metu yra saugiausias, nes sumažina traumų riziką. Bėgikai, kurių pėda neutrali, gali avėti supinuotai pėdai skirtus bėgimo batus arba batus su didele amortizacija ir aukštesniu padu.

Teorija yra gerai, bet kaip praktiškai patikrinti pėdos tipą? Pažvelkite į savo senus batus – atkreipkite dėmesį, kuri jų dalis yra labiausiai nusidėvėjusi. Jei Jūsų pėda yra supinuota, labiausiai nusidėvėjęs bus išorinis pado kraštas, jei pronuota – vidinis, o jei neutrali – išorinė kulno ir vidurio pėdos dalis.

Jau nustatėte pėdos dydį ir tipą, belieka apsispręsti, kokiu paviršiumi bėgiosite, ir išsirinkti tam paviršiui tinkamiausią avalynę. Vyriški bėgimo batai, skirti bėgioti plentu ir kitais kietais miesto paviršiais, turi būti minkšti ir gerai amortizuoti pėdą. Bėgimui miesto gatvėmis skirtus batus atpažinsite iš aukšto, lankstaus pado ir plokščio protektoriaus.

Jei turite galimybę, venkite bėgioti asfaltu ir geriau rinkitės parkus, kaimo kelius ar upių pakrantes. Šios vietos darys mažesnį poveikį Jūsų sąnariams.

Labiau mėgstate mišką nei miesto “džiungles”? Rinkitės batus, skirtus bėgimui bekele. Jie skirti bėgioti minkštais paviršiais, todėl ne taip gerai sugeria smūgius kaip batai bėgiojimui mieste. Padas turi aiškiai išreikštą protektorių ir daug griovelių, kurie pagerina sukibimą su minkštu paviršiumi. Kuo sudėtingesniu ir įvairesniu reljefu bėgiojate, tuo labiau turėtų būti matomos pado įpjovos.

Jei ieškote bėgimo batelių moterims, perskaitykite mūsų straipsnį, kuriame rasite patarimų, kaip juos išsirinkti.

 

Originalus straipsnis buvo išverstas ir pritaikytas eavalyne.lt tinklaraščio reikmėms.
Rekomenduojame:
Sekite mus ir gaukite informaciją apie mados tendencijas bei įkvepiančias naujienas!Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
viking zieminiai batai vaikams, ecco, šilti žieminiai batai moterims, lorenzo batai, timberland, moteriski laikrodziai, dr. martens, rieker batai moterims, eava, dr martens, krepsinio bateliai, ugg vyrams, krepsinio kedai, lowa batai, jordan batai, dr martens batai, vaikiski zieminiai batai