Black Friday – kaip atsirado jo pavadinimas ir ar verta apsipirkti akcijos metu?

2 min.

Juodasis penktadienis, kuris, kaip ir Valentino diena ar Helovinas, pas mus atkeliavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, – tai unikali proga apsipirkti ypač palankiomis kainomis. Šiais metais Black Friday vyks lapkričio 25 dieną, tačiau tai ne vienintelė diena, kai mūsų internetinėje parduotuvėje galėsite pasinaudoti nuolaidomis. Terminai Black Weekend ar Black Week reiškia, kad akcijos tęsiasi visą savaitgalį ar net savaitę!

Kodėl ši apsipirkimo šventė buvo pavadinta “juodąja” ir ar verta tuo metu ieškoti akcijų? Sužinokite tai skaitydami toliau.

Iš kur kilo pavadinimas „Black Friday”?

Juodasis penktadienis Jungtinėse Valstijose švenčiamas kitą dieną po Padėkos dienos, kai amerikiečiai valgo įdarytą kalakutą ir keptas bulves. Svarstote, kodėl “juodas”? Tiksliai nėra žinoma, tačiau yra keletas hipotezių. Štai keletas iš jų:

  1. Šeštajame dešimtmetyje penktadienį po Padėkos dienos amerikiečiai masiškai neatvykdavo į darbą, pateisindami savo neatvykimą bloga savijauta. Tokiu būdu pratęsdavo savaitgalį iki 4 dienų.
  2. Pasak Oksfordo anglų kalbos žodyno (OED), diena po Padėkos dienos bent jau nuo 1960-ųjų pradžios buvo vadinama Juoduoju Penktadieniu. Yra keletas paties pavadinimo aiškinimų ir paaiškinimų apie šventės kilmę. Vienas iš jų yra tiesiogiai susijęs su pačių įmonės pajamų ir nuostolių apskaitos metodu. Prieš kelis dešimtmečius, kai Excel tvarkingai neapibendrino eilučių vertės ir stulpeliai buvo nubraižyti ant popieriaus, sąskaitos kredito ir debeto pusės vertei atskirti buvo naudojamos dvi spalvos. Dviejų spalvų naudojimas reiškia praktiką, kai sąskaitos kreditinė pusė knygoje rašoma juodu rašalu, o debeto pusė – raudonu rašalu. Šią dieną knygos buvo padengtos juoda spalva.
  3. Kita teorija teigia, kad terminas „Juodasis penktadienis“ yra susijęs su policijos žargonu. Šią dieną teisėsaugos pareigūnai turi labai daug darbo, nes privalo saugoti minias žmonių, apimtų „apsipirkimo karštinės”.
Moteris, rankose laikanti daugybę pirkinių maišų.

Egzistuoja keletas hipotezių dėl Black Friday pavadinimo.

Black Friday, Black Week ir Cyber Monday – kas tai?

Iš pradžių didžiausios akcijos Jungtinėse Valstijose vykdavo penktadienį. Tačiau didėjant Juodojo Penktadienio populiarumui, parduotuvės ėmė ilginti pasiūlymų trukmę visam savaitgaliui ar net savaitei. Iš čia ir kilo pavadinimas Black Week. Prekybininkai taip pat nepamiršo internetu apsiperkančių klientų, todėl pirmasis pirmadienis po Padėkos dienos buvo vadinamas Cyber Monday. Šiandien ribos tarp apsipirkimo internetu ir fizinėse parduotuvėse pamažu nyksta, nes dauguma parduotuvių akciją pradeda penktadienį ir baigia sekmadienį, arba pratęsia net iki pirmadienio.

Ar verta apsipirkti per Black Friday?

Juodąjį penktadienį parduotuvėse taikomos didelės nuolaidos, kartais siekiančios net iki -60%. Geriausios kainos, didžiausios nuolaidos – tokius šūkius pamatysite ne vienoje iškaboje ar internetinėje parduotuvėje. Tai gera proga patikrinti, ar nuolaidos yra taikomos ir Jūsų išsvajotajai prekei.

Moteris ir vyras sėdi prie Kalėdų eglutės ir žiūri į nešiojamąjį kompiuterį.Nuo Juodojo Penktadienio iki Kalėdų yra nepilnas mėnuo, todėl tai puiki proga pasiruošti joms ir sutaupyti!

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Juoduoju penktadieniu” taip pat prasideda prieššventinis apsipirkimo sezonas. Didelės nuolaidos – tai puiki proga įsigyti kalėdines dovanas savo antrajai pusei ar tėvams. Black Week akcijos metu internetinėje parduotuvėje eavalyne.lt nuolaidos bus taikomos atrinktiems moteriškiems ir vyriškiems laikrodžiams, rankinėms, o taip pat daugybei batų modelių, įskaitant PREMIUM kokybės prekių ženklus. Todėl sekite mūsų socialinius tinklus ir internetinės parduotuvės svetainę, kad nepraleistumėte didžiausio metų išpardavimo!

Ką verta įsigyti per Black Friday?

Kaip jau išsiaiškinome anksčiau, pirkti per Juodąjį Penktadienį apsimoka, tačiau….jei tai darote apgalvotai. Labai lengva susigundyti didelėmis nuolaidomis ir nusipirkti tai, ko Jums iš tikrųjų nereikia. Todėl prieš artėjant apsipirkimo šventei, sudarykite reikalingų daiktų bei drabužių sąrašą ir būtinai jos laikykitės, kai užplūs emocijos.

Black Friday akcijos metu rekomenduojame įsigyti:

Jus gali sudominti:

>>> Kaubojiški batai moterims – madingi įvaizdžiai 2022-ųjų rudeniui

>>> Madingi ilgaauliai batai moterims – kuriuos modelius verta įsigyti per Black Friday eavalyne.lt?

Ar žinojote, kad apsipirkti eavalyne.lt apsimoka? Mūsų asortimente rasite daugiau nei 130 000 produktų iš daugiau kaip 750 gerai žinomų prekių ženklų. Dedame visas pastangas, kad Jūsų pirkiniai pasiektų Jus kuo greičiau. Nepamirškite, kad netikus dydžiui, mūsų internetinėje parduotuvėje turite net 30 dienų grąžinimo garantiją.

Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
guminiai batai, converse, kuprinės, ecco batai, otre batai, sportiniai krepsiai, taktiniai batai, rieker