Girgždantys batai – 4 priežastys ir 4 sprendimo būdai

1 min.
Šiame straipsnyje:

Po ilgų paieškų pagaliau radote tobulus batus, tačiau netrukus jie pradėjo skleisti keistus garsus? Girgždėti gali ne tik pigesnių, bet ir gerai žinomų prekių ženklų avalynė. Sužinokite, kas lemia batų girgždėjimą ir kaip jo atsikratyti.

Išskyrėme 4 pagrindines priežastis, dėl kurių batai pradeda girgždėti. Toliau rasite sprendimo būdą kiekvienai iš jų.

Viena dažniausių girgždančių batų, ypač avimų vasarą ar ilgesnį laiką, priežasčių yra prakaituojančios kojos. Dėl drėgmės pertekliaus kiekvieną kartą, kai žengiate žingsnį, jie skleidžia specifinį girgždėjimo garsą.

Problemos sprendimas:

Tokiu atveju reikia gerai išdžiovinti batus, pavyzdžiui, įdėjus į vidų nespalvotų laikraščių, kurie gerai sugeria drėgmę, ir naudoti prakaitavimą mažinančias priemones.

Jei atmetėte pirmąją priežastį ir esate tikri, kad Jūsų batai girgžda ne dėl drėgmės pertekliaus, gali būti, kad specifinį garsą skleidžia besisluoksniuojančios vidinės bato dalys. Deja, šią problemą sunku identifikuoti, nes dažniausiai ji yra nematoma plika akimi.

Batsiuvys, laikantis baltą puodelį, dirbtuvėse

Batsiuvys saugiai patikrins, kodėl girgžda Jūsų batai, ir, jei įmanoma, išspręs šią problemą.

Problemos sprendimas:

Geriausias būdas atsikratyti šios erzinančios problemos, patikėti batus specialistui. Naudodamasis profesionaliais įrankiais jis patikrins, ar batų girgždesys atsirado dėl besisluoksniuojančių vidinių dalių ir jas sutvarkys.

Nors ši priežastis gali atrodyti banali, atsakymas į klausimą “Kodėl batai girgžda?” yra paprasčiausias – batai yra nepratampyti ir dar nespėjo prisitaikyti prie Jūsų pėdų formos. Nauja, standoka ir nesutepta oda skleidžia girgždantį garsą, kai batas sulenkiamas.

Vyras kiša kurpalius į rudus, odinius batus

Kurpaliai – tai puikus būdas išlaikyti batų odą įtemptą nusiavus batus.

Problemos sprendimas:

Tik įsigiję odinius batus, nupoliruokite juos riebiu batų tepalu, o paskui impregnuokite. Be to, verta naudoti kurpalius, kad oda nuolat būtų įtempta.

Jus gali sudominti: Kaip prižiūrėti odinius batus? Kasdienė priežiūra ir impregnavimas >>>

Girgždančių batų priežastimi taip pat gali būti atsiklijavęs padas, ant kurio galėjo susikaupti drėgmė. Ši problema dažniau pasitaiko nekokybiškoje avalynėje, kurioje klijai greitai “atšoka”.

Problemos sprendimas:

Toks defektas gali būti skundo pagrindas. Tačiau jei pardavėjas ar gamintojas jo nepripažins, nuneškite batus pas batsiuvį, kuris suklijuos padą.

Dėmesio!

Nebandykite klijuoti batų patys. Tą padarę netinkamai, galite sugadinti batus.

Originalus straipsnis buvo išverstas ir pritaikytas eavalyne.lt tinklaraščio reikmėms.
Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
jordan batai, dr. martens, moteriski laikrodziai, krepsinio bateliai, šilti žieminiai batai moterims, dr martens, rieker batai moterims, ecco