Ką daryti, jei batai yra per dideli?

1 min.

Paskubomis pasimatuoti išsvajotieji aukštakulniai bateliai ar internetu užsakyti laisvalaikio batai pasirodė esą per dideli ir smunka nuo kojos? Nusivylėte, kad teks juos grąžinti ar atiduoti draugei? Nenusiminkite. Papasakosime Jums, ką daryti, kai batai yra per dideli.

Patikrinkite mūsų išbandytus saugius būdus, kaip “sumažinti” per didelius batus. Įsitikinsite, kad sprendimas yra daug paprastesnis, nei galvojate.

Vidpadžiai per dideliems batams

Užuot mažinę batus, geriau juos kuo nors užpildykite. Interneto platybėse galima rasti įvairių patarimų, pavyzdžiui, pabandyti sutraukti batus karščiu (plaukų džiovintuvu), tačiau mes primygtinai siūlome atsisakyti panašių idėjų. Karšto oro srovė batams gali padaryti daugiau žalos nei naudos, nes pakaitinti jie gali atsiklijuoti. Taigi, tai nėra pats saugiausias būdas sumažinti per didelius batus. Tuo tarpu užpildžius laisvą batų erdvę, ne tik jų nesugadinsite, bet ir galėsite patogiai juos avėti. Būtent šiam tikslui buvo sukurti batų vidpadžiai. Jie apsaugo nuo nutrynimų, nuospaudų ir reguliuoja batų ilgį bei plotį. Storesni vidpadžiai puikiai užpildo laisvą erdvę ir išlaiko pėdą tinkamoje vietoje, todėl avalynė tampa patogesnė.

Vidpadžius rinkitės pagal avalynės tipą

Medžiagą, iš kurios pagaminti vidpadžiai, rinkitės pagal avalynės, kurią norite „sumažinti”, tipą. Jei įsigijote per didelius aukštakulnius batus ar balerinas, geriausia naudoti silikoninius arba gelinius vidpadžius. Šios medžiagos yra lanksčios, todėl vidpadžiai puikiai prisitaikys prie batų formos. Iš veltinio pagaminti vidpadžiai tiks įvairių rūšių žieminiams batams. Jie ne tik užpildys laisvą erdvę, bet ir užtikrins tinkamą šilumos komfortą net šalčiausiomis dienomis.

Vidpadžiai, gulintys ant geltonų klevo lapų

O kaip “sumažinti” per didelius sportinius batus? Kadangi fizinio aktyvumo metu gausiai prakaituojame, tokios avalynės vidpadžiai turėtų leisti odai kvėpuoti. Taigi, šiuo atveju geriausia rinktis natūralią odą.

Eksperto patarimas

Jei batai per dideli tik vienoje vietoje, rinkitės pusinius vidpadžius, kurie dedami prie priekinės pėdos dalies arba po kulnu.

Per dideli batai – ką daryti?

Puiki vidpadžių alternatyva per dideliems batams yra užkulniai. Tai elementai, kurie, kaip galima suprasti iš pavadinimo, klijuojami už kulno, kai batai yra per ilgi. Galite rinktis gelines arba natūralios odos kulnų apsaugas. Užkulniai puikiai “sumažina” batų ilgį, nes gali būti net iki 1 cm storio. Be to, jie labai gerai apsaugo kulnus nuo nuospaudų.

Kad ateityje nekiltų problemų dėl per didelių batų, tinkamą dydį reikėtų rinktis ne tik pagal ilgį, bet ir pagal plotį, prigludimą ir pėdos aukštį. Tinkamą dydį galima nustatyti ir namuose – kaip teisingai išmatuoti pėdos ilgį ir plotį, skaitykite straipsnyje:

Koks yra ryšys tarp pado ilgio ir batų dydžio? Sužinokite, kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu! >>>

Platų avalynės aksesuarų asortimentą rasite internetinėje parduotuvėje eavalyne.lt.

Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
aldo, nike jordan batai, žygio batai, converse, korteliu deklas, rieker, ecco batai vaikams, kepures su snapeliu