Kaip išvalyti batų vidų ir panaikinti nemalonų kvapą?

1 min.

Kurdami derinius, ypatingą dėmesį skiriame batviršių švarai ir jų išvaizdai, tačiau neturėtume pamiršti ir vidinės, nors ir nematomos, batų pusės. Kaip išvalyti batų vidų ir pašalinti nemalonų kvapą? Kaip valyti vidpadžius? Atsakymus į šiuos klausimus rasite toliau pateiktame straipsnyje.

Net jei gyvenate sėslų gyvenimo būdą ir nesate labai aktyvūs, Jūsų pėda vis tiek prakaituoja ir po kelių valandų, praleistų avint batus, išpurvins vidpadį. Todėl higienos sumetimais svarbu pasirūpinti šia batų dalimi.

Kaip valyti batų vidų?

Labiausiai purvinasi batų vidpadžiai, nes pavasarį ir vasarą batus dažnai aunamės ant basų kojų. Susikaupusios ant pėdų dulkės ir nešvarumai lengvai patenka į vidų ir palieka žymes. Kaip valyti batų vidpadžius? Medžiaginius vidpadžius lengvai išvalysite su vandeniu ir ūkišku muilu.

Sunkiau prižiūrėti iš natūralios odos pagamintus vidpadžius, nes jie “nemėgsta” vandens. Geriausia juos valyti šiek tiek sudrėkinta šluoste ir niekada nemerkite jų į vandenį! Jei odiniai vidpadžiai labai nešvarūs, geriausia juos pakeisti naujais. Rinkitės natūralias medžiagas, kurios yra laidžios orui ir dėl kurių kojos mažiau prakaituoja. Idealiu sprendimu bus vidpadžiai su aktyvuota anglimi, kurie gali padėti apsaugoti batus nuo bakterijų ir grybelių dauginimosi. Atsiminkite, kad vidpadžius reikia keisti reguliariai.

Kaip panaikinti nemalonų batų kvapą?

Ar svečiuodamiesi pas draugus drebate minties, kad teks nusiauti batus? Nesijaudinkite, pašalinti nemalonų batų kvapą lengviau, nei manote! Veiksmingiausias būdas – naudoti specialius avalynės dezodorantus. Jie skirti nešvarumams pašalinti, batams gaivinti ir švarai palaikyti. Be to, jie neleidžia daugintis bakterijoms, pašalina nemalonius kvapus, ir kas svarbiausia, juos labai lengva naudoti, o poveikis pasireiškia iš karto.

Ar žinojote, kad…?

Kačių šeimininkai gali naudoti kraiką batų kvapui pašalinti? Kraikas puikiai sugeria kvapus ir drėgmę, todėl įberkite jo į kojinę, užriškite ją, įdėkite kojinę į batą ir palikite nakčiai.

Ar įmanoma naminiais būdais pašalinti nemalonų batų kvapą? Aišku! Tam tinkamų “priemonių” tikrai rasite virtuvės spintelėje ar šaldytuve. Viena iš jų – arbata. Į batus įdėkite kelis arbatos pakelius ir palikite juos kelioms valandoms – jie sėkmingai pašalins iš avalynės sklindantį kvapą. Vietoj arbatos galite naudoti šviežių citrusinių vaisių žieveles. Gaivus jų kvapas padės išspręsti nemalonaus batų kvapo problemą.

Prižiūrėdami batus nepamirškite pasirūpinti ir jų vidumi, nes tik tokiu atveju mėgstamais batais galėsite džiaugtis daugelį metų!

Patikrinkite kitas batų priežiūros priemones:

Jus gali sudominti: Kaip išvalyti baltą batų padą? Patikrinkite veiksmingus būdus! >>>

Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
eava, vaikiski zieminiai batai, ecco, dr. martens, rieker batai moterims, dr martens, krepsinio kedai, lorenzo batai