Kaip prižiūrėti odinius batus? Kasdienė priežiūra ir impregnavimas

2 min.

Jei norite, kad Jūsų odiniai batai ilgiau išliktų tokie, kokius juos įsigijote, nepamirškite tinkamai jų prižiūrėti. Nežinote, kaip tiksliai prižiūrėti odinius batus, kad jie gerai atrodytų? Atsiminkite, kad pagrindinis jų priežiūros principas yra reguliarumas. Nepamirškite iš anksto impregnuoti odinės avalynės ir Jūsų batai visada atrodys tvarkingai ir švariai.

Toliau rasite keletą svarbiausių patarimų apie iš natūralios odos pagamintų batų priežiūrą.

Kaip impregnuoti odinius batus?

Viena yra įsigyti odinius batus, visai kas kita – paruošti juos sezonui, kuriuo batus avėsite. Prieš sužinodami, kaip prižiūrėti odinius batus, verta pasidomėti, kaip juos impregnuoti. Pirmiausia atsakykime į klausimą: kas yra impregnavimas?

Tai specialiai sukurtų cheminių preparatų, kurie padidina medžiagos atsparumą žalingiems išorės veiksniams, naudojimas jos paviršiuje. Šis papildomas apsaugos sluoksnis apsaugos batus nuo vandens ir purvo.

Eksperto patarimas

Jei norite, kad Jūsų batai atrodytų gražūs kuo ilgiau, impregnuokite juos vidutiniškai kartą per mėnesį.

Pateikiame keletą patarimų, kaip tinkamai impregnuoti batus:

  1. Prieš impregnuodami batus, gerai juos išvalykite.

Jus gali sudominti: Kaip išvalyti odinius batus? Patikrinti būdai >>>

  1. Pasirinkite priemonę, skirtą impregnuoti odai, iš kurios pagaminti būtent Jūsų batai – vienos priemonės yra skirtos lygiai odai, kitos, pavyzdžiui, zomšinei.

  1. Prieš impregnuodami visą bato paviršių pirmą kartą, atlikite bandymą mažai matomoje vietoje, kad patikrintumėte, ar produktas nepakeičia batų spalvos.

  1. Impregnavimo procesas yra tikrai paprastas ir neužtrunka ilgai, tačiau priklausomai nuo priemonės tipo, impregnavimas gali šiek tiek skirtis. Mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite platų impregnantų pasirinkimą.

Eksperto patarimas

Produktų, kurių sudėtyje yra terpentino arba benzino, nerekomenduojama naudoti odiniams batams impregnuoti – šios medžiagos gali turėti neigiamą poveikį ne tik odos spalvai, bet ir jos tekstūrai.

Kremas arba vaškas

Jei Jūsų pasirinktas impregnantas yra kremo arba vaško pavidalo, užtepkite jį ant batų minkšta šluoste. Įtrinkite priemonę sukamaisiais judesiais. Batviršio ir pado sąlyčio vietose užtepkite storesnį sluoksnį. Leiskite batams išdžiūti (tai gali užtrukti iki 2 valandų), o jei manote, kad oda vis dar atrodo sausa, impregnuokite dar kartą.

Purškiamas impregnantas

Impregnuoti batus purškikliu dar paprasčiau nei kremu ar vašku. Paprasčiausiai išpurkškite švarius ir sausus batus iš 10-15 cm atstumo ir palikite išdžiūti.

Dėmesio!

Impregnavimą su purškiamąja priemone geriau atlikti lauke ar gerai vėdinamoje patalpoje.

Aplikatorius su kempinėle

Tai lengviausias impregnavimo būdas. Tiesiog atsukite dangtelį, palenkite aplikatoriaus buteliuką žemyn ir, lengvai spausdami kempinę prie medžiagos, tolygiai paskirstykite produktą ant viso bato paviršiaus.

Kaip prižiūrėti odinius batus?

Jei odinius batus jau impregnavote, jų priežiūra apsiribos valymu ir poliravimu.

Rudi, odiniai, suvarstomi aulinukai

Mūsų seneliai šiam procesui naudojo daug atskirų produktų, todėl tai užimdavo daug laiko. Šiais laikais tai padaryti daug lengviau, nes viskas, ko gali prireikti batų priežiūrai, dažnai yra viename purškiamajame buteliuke. Mūsų svetainėje taip pat rasite daugybę produktų odai poliruoti, aliejuoti ar blizginti.

Tinkamos odinių batų priežiūros pagrindas yra ne sudėtingi įvairių produktų mišiniai, o reguliarumas. Jei neleisite nešvarumams prasiskverbti giliai į odos pluoštus, Jūsų batai tarnaus Jums žymiai ilgiau.

Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
nike jordan batai, krepsinio bateliai, nike kedai vyrams, ecco batai vaikams, žygio batai, rieker, korteliu deklas, puma kedai