Kokius batus pasirinkti bėgimui ant takelio?

1 min.
Šiame straipsnyje:

Pasiruošt, dėmesio, marš! Tačiau ką daryti, jei starto ir finišo linija yra toje pačioje vietoje? Treniruotės ant bėgimo takelio turi begalę privalumų. Galite sportuoti nepriklausomai nuo oro sąlygų ar smalsių praeivių žvilgsnių. Tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje, sunku pasiekti rezultatų tinkamai nepasiruošus. Leiskite mums Jums padėti ir papasakoti, kurie batų modeliai turės teigiamos įtakos Jūsų treniruočių ant bėgimo takelio kokybei (ir komfortui)!

„Svarbiausia buvo būti bėgiku, o ne tai, kaip greitai ar kaip toli galiu nubėgti.” – sakydavo amerikiečių maratonininkas John Bingham.

Elektriniai bėgimo takeliai, kitaip nei mechaniniai (magnetiniai), varomi ne raumenų jėga, o varikliu. Kad treniruotė ant bėgimo takelio būtų veiksminga, pradėkite nuo tinkamų batų pasirinkimo. Kokie jie turėtų būti? Štai keletas pagrindinių savybių, į kurias būtina atsižvelgti perkant batus bėgimui ant takelio:

  1. PADAS

Jis nėra toks svarbus, kaip bėgiojant bekele. Tačiau padas turėtų užtikrinti tinkamą amortizaciją ir sukibimą. Nors šiurkštus bėgimo takelis neleidžia paslysti, batai su netaisyklingais grioveliais protektoriuje suteiks pėdai stabilumo ir geresnį sukibimą.

Žmogus ant bėgimo takelio

Kokius batus pasirinkti bėgimui ant takelio? Garsiausių prekių ženklų modelių rasite internetinėje parduotuvėje eavalyne.lt.

Eksperto patarimas

Prieš pradėdami bėgioti, atlikite trumpą (5-10 min.) apšilimą. Taip paruošite kūną fiziniam aktyvumui ir sumažinsite traumų riziką.

  1. LAIDUS ORUI BATVIRŠIS

Norėdami sumažinti kojų prakaitavimą, atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios pagamintas bėgimo batų batviršis. Tinkamą ventiliaciją ir termoreguliaciją užtikrins modeliai su laidžiu orui tinkleliu, pavyzdžiui, Reebok prekių ženklo.

Ar žinojote, kad…?

Daugiausia prakaito liaukų yra ant pėdų.

  1. VIDPADIS

Atlieka daug svarbių funkcijų. Tinkamai išprofiliuotas vidpadis palaiko pėdos skliautą ir apsaugo nuo raiščių nepakankamumo. Be to, jis padidina amortizaciją ir, svarbiausia, sugeria drėgmę, apsaugodamas nuo bakterijų dauginimosi. Taigi, jei norite užsitikrinti savo pėdoms maksimalų komfortą, nepamirškite į tai atsižvelgti!

Moteris ant bėgimo takelio

Moteriški bėgimo batai ne tik papildo sportinius derinius, bet ir užtikrina patogumą bei saugumą treniruočių metu.

Eksperto patarimas

Bėgant pėda nuolat dirba, todėl svarbu, kad sportiniai batai būtų šiek tiek didesni (apie 0,5 cm) nei kasdieniai batai.

Norėdami išlaikyti gerą formą visus metus, žiemą galite bėgioti ant bėgimo takelio, o vasarą – netoliese esančiame miške ar parke. Tačiau nepamirškite, kad Jums reikės atskiros batų poros treniruotėms patalpose ir atskiros treniruotėms lauke.

Jus gali sudominti: Vyriški bėgimo batai – kokius pasirinkti? Keletas praktinių patarimų Jums >>>

Danijos mokslininkų tyrimų duomenimis, reguliarus bėgimas pailgina gyvenimą maždaug 6 metais. Tad nieko nelaukite, lipkite ant bėgimo takelio ir mėgaukitės sportu!

Originalus straipsnis buvo išverstas ir pritaikytas eavalyne.lt tinklaraščio reikmėms.
Rekomenduojame:
Sekite mus ir gaukite informaciją apie mados tendencijas bei įkvepiančias naujienas!Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
jordan batai, timberland, eava, vaikiski zieminiai batai, moteriski laikrodziai, viking zieminiai batai vaikams, ugg vyrams, krepsinio kedai, dr martens, lorenzo batai, ecco, dr. martens, rieker batai moterims, šilti žieminiai batai moterims, lowa batai, dr martens batai, krepsinio bateliai