Kuo skiriasi nubukas ir zomša?

2 min.

Renkantis odinius batus ar aksesuarus, neabejotinai pirmas klausimas, kuris iškyla, yra, ar rinktis produktus, pagamintus iš lygios odos, ar iš verstos (zomšo). Tačiau tai ne vienintelės odos rūšys, iš kurių gaminami batai ar odos dirbiniai. Dar viena odos rūšis yra nubukas, kuris dėl panašumo dažnai painiojamas su zomša. Tačiau nubukas ir zomša vienas nuo kito skiriasi. Kaip? Sužinosite šiame straipsnyje!

Šių dviejų pašiauštų odų painiojimas yra gana dažnas reiškinys, tačiau atidesnė akis pastebės jų skirtumus.

Zomša ir nubukas – skirtumas slypi šeriuose

Pradėkime nuo natūralios odos klasifikacijos. Ji skirstoma į:

  1. Lygią – tai viršutinė, apdorota gyvūno odos dalis, kurios struktūroje nesimato šerių, o paviršius yra lygus. Dažnai, siekiant pagerinti išvaizdą ir suteikti papildomo, lengvo blizgesio, ji yra vaškuojama. Tokio tipo medžiagą gana lengva prižiūrėti ir ji yra atsparesnė drėgmei nei pašiaušta oda;

  1. Pašiauštą tai oda, ant kurios matomi šereliai, o perbraukus pirštu susidaro tamsesni dryžiai. Jie susidaro pasikeitus šerių krypčiai. Pašiaušta oda vadiname zomšą, nubuką ir veliūrą. Jas reikia valyti kruopščiau nei lygią odą, be to, jos jautresnės žalingam drėgmės poveikiui.

Kaip nustatyti, iš ko pagaminti Jūsų batai – nubuko ar zomšos? Šių rūšių odą galima atskirti pagal šerių ilgį – zomšos šereliai yra ilgesni ir labiau matomi. Taip pat ji nėra tokia matinė kaip nubuko oda. Savo ruožtu nubukas yra minkštesnis ir turi trumpus šerius. Kai kurie gamintojai nubuką padengia plonu vaško sluoksniu, todėl jį galima supainioti su lygia oda.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Kaip gaminami zomša ir nubukas?

Subtilus skirtumas tarp nubuko ir zomšos slypi ne tik jų išvaizdoje, bet ir gamybos procese. Abi odos rūšys yra šlifuotos. Zomšos atveju šlifuojama yra vidinė odos pusė, o gaminant nubuką šlifuojama išorinė (priekinė) odos pusė. Dėl tokio apdirbimo abiejų rūšių oda yra ypač švelni ir minkšta.

Deja, būtent dėl švelnios tekstūros zomšos ir nubuko batai yra labai jautrūs pažeidimams, ypač tiems, kuriuos sukelia drėgmė, todėl geriausia vengti vaikščioti su tokia avalyne per lietų ir sniegą. Jei jie sušlaps, labai tikėtina, kad patamsės.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Eksperto patarimas

Prieš pirmą kartą apsiaudami zomšinius ar nubuko batus, būtinai juos impregnuokite, kad apsaugotumėte nuo drėgmės ir ateity būtų lengviau juos valyti. Norėdami įsitikinti, kad pasirinkta priemonė netamsins Jūsų batų, išbandykite ją ant nedidelio paviršiaus ploto mažai matomoje vietoje, pavyzdžiui, prie pado.

Nubukas ar zomša – kas geriau?

Dėl subtilios ir neįprastos išvaizdos nubukas laikomas tauriausia odos rūšimi, iš kurios gaminami prabangiausi batai ir odos gaminiai. Jo apdirbimas reikalauja ypatingo preciziškumo, todėl nubuko batai dažnai išsiskiria ypač aukšta kokybe. Kita vertus, tai lemia didesnes gamybos sąnaudas ir gaminiai iš šios rūšies odos paprastai yra brangesni. Jei ieškote pigesnio, bet patikimo sprendimo, rinkitės zomšinius batus ir aksesuarus. Šios medžiagos privalumas yra tas, kad ji ne tokia matinė kaip nubukas, todėl pagyvins kiekvieną Jūsų derinį.

Įsigiję zomšos ar nubuko batus, nepamirškite jų tinkamai prižiūrėti, kad juos galėtumėte avėti ne vieną sezoną.

Jus gali sudominti: Kaip valyti zomšinius batus? Išsamus vadovas >>>

Rekomenduojame:
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir...gaukite 10 Eur pirmam apsipirkimui*
Tikrinti internetinėje parduotuvėje
converse, nike jordan batai, krepsinio bateliai, pinigines, ecco batai vaikams, puma kedai, kuprines, moteriskos kuprines