Batų pirkimas vaikui yra tikras iššūkis tėvams. Svarbus ne tik tinkamas dydis, bet ir modelis ar net pado storis. Siekdami užtikrinti vaikui kuo didesnį komfortą, vadovaukitės keliais paprastais patarimais. Sužinokite, kaip išrinkti tinkamus batus savo vaikui – pasinaudojus šiais patarimais, pasirinkimas bus akivaizdus!
Remiantis statistiniais duomenimis, mergaičių pėdos auga iki 14 metų, o berniukų – iki 16 metų, todėl iki tol verta pasirūpinti gera vaikiška avalyne.
Tikriausiai ne kartą girdėjote posakį, kad “skubus darbas šuniui ant uodegos”. Kuo mažiau apgalvotas pirkinys, tuo didesnė nusivylimo rizika. Išsirinkti tinkamus batus vaikui ne visada paprasta, o mažylis, kuriam nuobodu juos matuotis, tik dar labiau apsunkina šią užduotį. Tačiau nesijaudinkite, yra būdų, kaip avalynę vaikui įsigyti greičiau ir paprasčiau.
Jei svarstote, kaip išsirinkti tinkamą vaikiškų batų dydį, skaitykite toliau, mes Jums padėsime. Pagal senąją mokyklą, kurią, esame tikri, prisimenate patys, į batą turi tilpti pirštas. Taip būsite tikri, kad konkretus modelis nėra per ankštas. Jei batus planuojate pirkti be vaiko arba jei batus pirksite internetu, galite sudrėkinti vaiko pėdą vandeniu, pastatyti ją ant popieriaus lapo ir išmatuoti. Tai tobulas būdas išmatuoti vaiko pėdos ilgį.
Jus gali sudominti: Koks yra ryšys tarp pado ilgio ir batų dydžio? Sužinokite, kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu! >>>
Tinkamo dydžio vaikiški batai – tai raktas į komfortą ir linksmybes!
Vaikiškų batų padas yra nepaprastai svarbus, ypač kai kalbama apie mažylius. Avalynė turi kuo mažiau trukdyti natūraliems pėdos judesiams. Kuo minkštesnis ir lankstesnis padas, tuo geriau vaikas jaučia žemę ir išlaiko stabilumą bei pusiausvyrą. Kineziterapeutų teigimu, tinkami batai vaikui turi būti beveik nejaučiami ant pėdos.
Mažiems vaikams patartina pirkti batus su minkštu ir lanksčiu padu, kad jie geriau jaustų žemę.
Atsiminkite!
Renkantis batus kūno kultūros pamokoms taip pat būtina atsižvelgti į padą. Dauguma mokyklų reikalauja, kad batų padas būtų šviesus ir nedažytų grindų.
Daug kas priklauso nuo vaiko amžiaus. Jei Jūsų vaikas dar neįvaldė sudėtingo batraiščių rišimo meno, verta įsigyti praktišką modelį su velcro lipdukais. Vienas, du ir baigta! Tačiau batraiščiai geriau prilaiko pėdą, todėl užtikrina daugiau stabilumo užsiimant įvairia veikla, pvz., žaidžiant lauke. Jei nerimaujate, kad vaikas gali užkliūti ant atsirišusių batraiščių, atsargumo dėlei įkiškite jų galus į batų vidų.
Jus gali sudominti: Kaip išmokyti vaiką užsirišti batraiščius? Tai paprasčiau, nei manote! >>>
Mūsų dažnai klausia, ar apsimoka vaikams pirkti brangius batus? Geriau rinktis modelį, pagamintą iš natūralios odos ar dirbtinės? Juk vaiko pėdos taip greitai auga…. Sunku rasti vienareikšmišką atsakymą – viskas priklauso nuo Jūsų finansinių galimybių.
Tačiau verta taikyti tam tikrą racionalų skirstymą. Kasdieniai vaikiški batai turėtų būti patvarūs ir patogūs, todėl verta investuoti į brangesnį modelį. Priešingai yra su sezonine avalyne, kuri, tiesą sakant, dažnai vaikui tarnauja tik kelias savaites per metus. Tokiu atveju galite rinktis šiek tiek pigesnį modelį arba pasinaudoti patraukliomis akcijomis internetinėse parduotuvėse.
Kasdieniai batai vaikams turi būti ypač patvarūs.
Puikiai žinote, kad vaikui svarbiausi yra regimieji įspūdžiai. Galėdami rinktis vienspalvius batus arba papuoštus mielo zuikučio aplikacija, Jūsų sūnus ar dukra tikrai pasirinks antrąjį variantą. Vaikus traukia neįprasti ir spalvingi drabužių bei batų modeliai, todėl patariame naujus batus rinktis kartu, pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje. Jūs analizuosite avalynės parametrus, o vaikas vertins jų išvaizdą. Dėl to vaikas jausis svarbus ir greičiau išmoks priimti savarankiškus sprendimus.
Dėmesio!
Eavalyne.lt turite net 30 dienų grąžinimo garantiją.
Viliamės, kad dabar jau žinote, į ką atkreipti dėmesį renkantis batus vaikams, ir kad pasinaudosite mūsų patarimais. Jei nemėgstate prekybos centrų šurmulio, batus užsisakykite internetu – tai labai patogu ir paprasta!
- tinkamu dydžiu (su leistina paklaida) – batai negali būti nei per platūs, nei per siauri;
- patvariu ir lanksčiu padu;
- plačiu priekiu – t.y. batai nespaudžia ir neapriboja vaiko pėdos pirštų judesių;
- standžiu ir stabiliu kulnu;
- prie metų laiko ir oro sąlygų pritaikytu batviršiu (vasarą rekomenduojame rinktis batus minkštu ir lanksčiu batviršiu, o žiemą odiniu, kuris apsaugotų nuo traumų, šalčio ir nušalimų);
- batai turėtų turėti tik vieną savininką, nes avint naudotus batus, vaiko pėda gali formuotis neteisingai;
- batai turėtų turėti reguliuojamą užsegimą, pavyzdžiui, batraiščius. Dėl to, nepriklausomai nuo kojinių storio ar pėdos anatominės struktūros, išlaikysite šilumą batų viduje ir nesutrikdysite kraujotakos.
Jus gali sudominti: Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi pirmuosius batus vaikui >>>